Eser Aygün

Ana Sayfa

Bilgisayar

Müzik

Fotoğraf

eseraygun.com

E-mail Address

giriş

24.06.2015 · Print · History · Edit

Bilgisayar ile İlgili Çalışmalar

Akademik

Topluluk Tabanlı Sözlüklerin Analizi (Amaç Herdağdelen ile)
Ekşi Sözlük ve İTÜ Sözlük gibi internet üzerindeki topluluk tabanlı sözlüklerin çizge ve anlam analizleri üzerine bir dizi çalışma.
Yüksek Lisans Tezi
Protein işlev kestirimi üzerine bir araştırma. Bu çalışmanın bir parçası olarak, ikincil yapı bilgisinin protein işlev kestirimi başarısına olan katkısını ölçtüm ve Oommen-Kashyap geçiş olasılığı hesabını peptit sınıflandırma problemine uyguladım.
Bitirme Ödevi
Web sayfalarının gruplanması ve sınıflandırılması üzerine bir araştırma. Bu çalışmada, sınıflandırma yöntemlerinin ve benzerlik ölçütlerinin farklı kombinasyonlarını karşılaştırdım ve ağırlık merkezi tabanlı yöntemin başarısını arttıran yeni bir yöntem önerdim.
Elemanlar (Işık Barış Fidaner ile)
Çok boyutlu cisimleri ve onların alt boyutlarla olan ara kesitlerini görselleştirmeye yarayan bir araç. Bu çalışma, lisede hazırladığımız Çok Boyutlu Cisimlerin İz Düşümlerinin ve Ara Kesitlerinin Alınması isimli projenin bir ürünü.

Kişisel

js1k için L-System Fraktal Üreticisi
Ekranda Lindenmayer fraktalları üreten 1024 bayttan küçük bir Javascript programı.
Audio Device Switcher
Birden çok ses kartı olanlar için Windows XP'de çalışan ses aygıtı değiştirme aracı. Köşede durur, iki tıkla işinizi görürsünüz.
Folder Analyzer
Dizin hiyerarşilerini analiz etmeye yarayan bir Windows aracı. Bir dizinin içindeki dosya/dizin sayısını, boş dosya/dizinlerin sayısını, dizinin toplam boyutunu ve sıkıştırılabilirliğini gösteriyor. Özellikle arşivleme işleri için faydalı.
İTÜ SİS Otokayıt
İTÜ SİS için otomatik ders kaydı uygulaması.
Vegee
Synaptics TouchPad'i MIDI denetleyicisi olarak kullanmaya yarayan bir program. Sıradan farelere de destek veriyor.
Ters Dizin
TDK'nın imlâ kılavuzuna dayalı Türkçe'nin ters dizini (uyak sözlüğü olarak da bilinir).