Eser Aygün

Ana Sayfa

Bilgisayar

Müzik

Fotoğraf

eseraygun.com

E-mail Address

giriş

01.10.2009 · Print · History · Edit

Ana Sayfa

Merhaba,

Bendeniz İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Programı'nda okuyan bir doktora öğrencisi. Sırasıyla İzmir Fen Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldum. İzmir'de doğdum ve hâlen İstanbul'da yaşıyorum.

İlgilendiğim başlıca konu bilgisayar bilimi. Bilgisayarla yedi yaşında tanıştım ve üniversiteye kadar sırasıyla Atari Basic, GW Basic, Q Basic, Visual Basic, Turbo Pascal, Delphi, C ve C++ öğrenip kullandım. Üniversitede bunlara Java, Eiffel, Prolog, Haskell ve daha niceleri eklendi. Bunca yılda fraktal çizme programlarından yazılım tabanlı MIDI denetleyicilere kadar onlarca küçük proje ürettim. Akademi dünyasına ilk adımımı atışım ise Amaç Herdağdelen ve Haluk Bingöl ile birlikte karmaşık ağlar üzerine yazdığımız bir makalenin ECCS'05'e kabul edilmesiyle oldu. Yüksek lisansım boyunca tez danışmanım Zehra Çataltepe ile birlikte TÜBİTAK destekli bir biyoenformatik projesi üzerinde çalıştım ve protein işlev kestirimi üzerine çeşitli bildiriler yayınladım. Bilgisayarla ilgili çalışmalarım hakkında daha fazla bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Bilgisayar dışındaki hobilerim bolca müzik ve biraz fotoğrafçılık. Deney amaçlı yaptığım kayıtlara buradan, çektiğim bazı fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Esenlikler,

Eser Aygün
E-mail Address