EHB111
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğine Giriş

Ders Hakkinda Bilgi

Sorumlu : Prof.Dr.Müştak E. Yalçın
Sınıf: İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi, 5102 nolu sınıf
İletişim: mustak.yalcin [at] itu.edu.tr

AMAÇ:

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği eğitim programı içersinde programa yeni başlayan öğrencilere mesleği tanıtmak amaçıyla eğitim programı içinde EHB 111 Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğine Giriş dersi bulunmaktadır.

Bu ders kapsamında bu yıl öğrencilere kamu ve özel sektörden uzman Elektronik ve Haberleşme mühendisleri ve akademisyenleri İTÜ'lü genç mühendis adaylarına mesleği tanıtacaktır.

Bu yıl seminerler Arçelik A.Ş., Aselsan A.Ş., Alcatel-Lucent, Netaş A.Ş., Intel şirketleri ve Elektrik Mühendileri Odası, İstabul Şubesinin katkılarıyla yapılacaktır. Ayrıca cevap beklediğimiz şirketlerde geri dönüş oldukca bu sayfadan gerekli bilgiler ilan edilecektir. Ayrıca Sayın Prof.Dr. Ahmet Dervişoğlu ve Prof.Dr. Duran Leblebici'de birer adet seminer verecektir.

Ders seminerler şeklinde verilecektir. Öğrenciler finale girebilmek için en az 9 (dokuz) dersede katılış ve son dersde teslim edilmek üzere katıldıkları bütün seminerlere ilişkin toplamda bir adet A4 kağıdını geçmeyecek bir raporu teslim etmiş olmaları şartı aranır.

Derse ilişkin final sınavı öğrencilerin katıldıkları seminerler hakkında kısa sorulardan oluşmaktadır.

Ders Programı

© 2014 Mustak E. Yalcin
Template design by Andreas Viklund