İTÜ BLOG
Alt text
İTÜ Scheduler Kullanım Rehberi

  • İTÜ Scheduler'a ulaşmak için buraya tıklayın.
  • 1) Siteye kayıt olduktan sonra, menüde sol yukarıda bulunan "Courses" sayfasına giderek, bu dönem almayı düşündüğümüz tüm derslerimizi (alternatifleri dahil) listeden "tik" leyerek seçiyoruz. Sol taraftan dersin kodunu ve gününü ayarlayarak filtreleme yapabilirsiniz. Dersi eklemeden önce, dersin önşartına ve bölüm kısıtlamasına dikkat ediniz. Dilerseniz, sağ üstteki bölümden dönem seçerek, geçmiş dönem programlarını görebilirsiniz. Bu sayede, hangi binada genellikle hangi hocanın ders açtığını görebilir, buna göre tahmini ders seçebilirsiniz.

  • 2) Anasayfaya geri dönüyoruz ve seçmiş olduğumuz dersler karşımıza çıkıyor. Programımıza eklemek istediğimiz dersleri seçiyoruz (ctrl ye basılı tutarak, fare sol tık ile çoklu seçim yapabilirsiniz). "New Schedule" ye tıkladığımızda, seçmiş olduğumuz bu dersler, aşağıda yer alan ders programı üzerine ekleniyor. Sonradan o schedule üstünde çıkartma (Remove) ve ekleme (Add to Schedule) yapabiliyorsunuz. Listenizden farklı dersler seçip "New Schedule" diyerek, alternatif programlar oluşturmanız mümkün. "My Courses" listesini "Remove All" diyerek temizleyebiliyorsunuz, kaydettiğiniz eski programlar kaybolmuyor.

  • Dikkat! Bu sitede yer alan bütün rehberler ve araçlar gönüllü olarak öğrenciler tarafından yapılmıştır. Bu yüzden, "okula ait site"lerden sürekli olarak "resmi", "bilgi ve duyuruları" takip etmeniz önerilir.
  • Post By Oğuz Durgun, 0 comments itü