UĞUR ALAN

Okuldaki en eski arkadaşlarımdan biridir Uğur. Arkadaşlığımızın geçmişi hazırlığa dayanır. Üniversite yaşamım boyunca hep aynı sınıfta olduk onunla. Hazırlıkta pek samimi olmasakta (Hazırlıkta hocanın her sorduğu kelimeye atlayan biriyle nasıl samimi olunurdu ki) Birinci sınıftan itibaren çok sıkı bir arkadaşlığımız oldu. iyiki de olmuş. Neyse gelelim Uğur’un karakteristik özellikliğine, herkes bunda hem fikir olacaktır ki Uğur çok iyi adam satar. Yıllıkta eminim ki bu özelliğini herkes belirtmiştir. Uğurla hadi bir yere gidelim birşeyler yapalım. şu saatte buluşalım dediyseniz o saatte gelmediyse sakın şaşırmayın . üşenmiştir gelmeye. Ya da bir yere giderken burdan eve dönmem çok rahat deyip gidiyorum derse çok normaldir. Ama tüm bunlara rağmen iyi bir arkadaş olmayı başarıyor. Ayrıca Uğur sabahki derslere uğrama alışkanlığını edinememiştir. Genelde uyur. Tam bir sınav adamıdır Uğur. Sınavlarda herzaman kendinden umulanın üstünde performans göstermesini bilmiştir. Partilerde çok iyi içer o kadar iyi içerki yanına fazla yaklaşmamayaözen göstermelisiniz.HEr an üstünüz başınız batabilir. Şunu da söylemeliyim ki her konuda çok rahattır, hiç birşeyi kendine dert etmez. İtiraf etmeliyim ki ben de öyle olmayı isterdim. Dosluğumuzun ömür boyu sürmesi dileğiyle..
ÖMER BORANCI

Onun hakkında yazılıp, söylenecek o kadar çok şey var ki buraya onların hangi birini yazacağım bilemiyorum. Uğur’la olan arkadaşlığımı Capon Ömer’e borçuyum. Ömer sayesinde bu kadar nitelikli biriyle tanışma fırsatı buldum!!! Uğur’u diğer insanlardan ayıran, onu özel kılan birçok özelliği vardır. Bunların başında, okuldaki herkes tarafından tasdiklenmiş olan satıcılığı gelmektedir. Diyebilirim ki Uğur bu işin profesörüdür. Vallahi onun üstüne satıcılık konusunda kimseyi tanımam !!! Adam, neredeyse bu konu hakkında kitap yazacak hale geldi. Birgün arkadaşlarla karar aldık, okul çıkışı, Taksim’e eğlenmeye gideceğiz. Herkes hiç sorun çıkarmadan bunu kabul ederken, Uğur kardeşim bir olur bir olmaz diyor. Sebebi de onu okuldan eve kadar götürecek arabalı birinin, yani evi bizimkinin oturduğu yere yakın olan arabalı bir arkadaşın bulunup bulunmaması!!! neyse bu kademeyi kazasız belasız atlattık ve dolmuşa bindik. Şimdi hepimizde bir gurur vardı. Uğur’un eve gitmesini, bizim dilimizde satmasını engellemiştik. Daha doğrusu engellediğimizi zannettik.Çünkü Beşiktaş’a geldiğimizde “tam vapur vakti buradan benim evime gitmem çok kolay” dedi ve daha bir şey soylemeden dolmuştan atladığı gibi gitti. Onu ayıran diğer bir özelliği de olayları önemsemez bir insan (buna vudumduymazlıkta denilebilir herhalde) olmasıdır. Düşünün bir kere, Adam bize “Herşey fiber optik” deyip dersi seçtiriyor. Sonra kendisi ders sabah 9.00’da diye kalkıp gelmiyor. Bir başka çarpıcı örnek te, o gün quiz var ama ders yine 9.00’da,kendileri sabah 6.00’da kalkmışlar, hava karanlık olduğu için o gün okula gelmeyi uygun görmeyip uyumuşlar. Sonrada “Ne yapayım Kasamadım! diye bir laf. Burada açıkca söylüyorum, keşke ben de onun gibi biri olsaydım tabii sadece bu ikinci özelliği açısından. Onun en büyük özelliklerinden biri de çok iyi içki içmesidir.Bizim tabirimizle “hayvanın içişini” yapar. O kadar iyi içerki, içtiğini çok hızlı bir şekilde çıkartır. O nedenle eğer Uğur’la bir partiye gitmişseniz size tavsiyem üstünü başınızı koruyacak şekilde bir konum almanızdır. Benim için önemli olan ise senin arkadaşlığın ve dostluğun.Yukarda yazılanlardan sonra inanması kolay olmasada senin gibi biriyle tanışma imkanı bulduğum için çok şanslıyım. İleride de bu 4 yıl boyunca yaşadıklarımız gibi hatta daha güzellerini yaşayacağımıza inanıyorum. Burada unutmadan şunları da yazayım. Bu yazacaklarım, benim çoğu zaman gezdiğim kişinin düşünceleri “Uğur, Sen çok canayakın, dürüst, düşünceli birisin! bu özelliklerin ...... çok benziyor! Sakın unutma” Hayattın boyunca mutlu olabilmeyi başaran insanlardan biri olman temennisiyle! Arkadaşlığımız çok uzun devam edeceği ve daha sık görüşeceğimiz için sana veda etmiyorum, kardeşim!!!
MEHMET Ş. ULUSOY

Seninle dört sene önce tanıştığımızda bu denli yakın olabileceğimizi hiç düşünmemiştim. Sen benim hem yol arkadaşım, hem bitirme ortağım hem de ingilizce kursu arkadaşım oldun. Benim çenemi haftanın yedi günü çektiğin için sağol Senin sınavlar öncesi soğukkanlılığın ve her telefon açışımda “bBoşver abi geçeriz” deyişin beni hep rahatlatmıştır. Okula bu kadar nadir gelmene rağmen hiçbir quiz’i nasıl kaçırmadığını, ayrıca bu kadar az çalışmana rağmen bu notları nasıl aldığını anlamış değilim. Sınav soruları ile quiz tarihleri sana yukardan vahiy olarak mı geliyor, gerçi sana gelmez ya neyse! Bir gün içmeyi öğrendiğinde ortak doğum günümüzde senle içelim. okul bitsede arkadaşlığımızın bitmeyeceğine inanarak, hayatın boyunca tüm başarıların ve mutlulukların seninle olmasını dilerim.
MELİH GÜL

İşte hayatımda tanıdığım en acayip adamlardan biri. senin kadar vurdumduymaz bir adam görmedim.kıyamet kopsa umrunda olmayacak. Sen gittiğimiz partilerden sonra çıkışta bize az kabus yaşatmadın. Neyse burada fazla bahsetmeye gerek yok. Ama seni hep takdir ettim. gereğinde ciddi, gerğindeyse komik olmayı hep bildin. Birkaç kez beni kötü sattın ama bunları isteyerk yapmadığına eminim (İsteyerek Yaptım). Özellikle manyetik alanda senin yardımlarını unutamam. Bizim evde kaldığımız bir hafta bence oldukça eğlenceli geçti. benden hiç bu kadar titiz olmayı beklemiyordun değilmi. Gerçekten sen hep iyi bir dost oldun. Bu sene özellikle dersten çıkmak isteyince yanımda senin veya Can’ın olması çok iyidi.Senin deyiminle Uğurum hayat boyu mutluluklar hep seninle olsun.
BORKAN SEZGİN

Bugün bile hala tam üç sene birbirmizden bihaber okula gidip geldiğimize inanmakta güçlük çekiyorum. Üçüncü sınıfın bittiği yaz SİMKO’da yaptığımız staj sırasında tanıştık ilk defa Ne kadar eğlenmiştik o zaman. Seminer binasının önündeki asmanın altında toplu halde oynadığımız sessiz sinema sırasında yeri göğü inleten kahakahalarımız hiç aklımdan çıkmıyor. Tüm grup çok sağlam eğlenmiş ve çok iyi bir staj geçirmiştik. işte o zaman başlayan arkadaşlığımız, bir sene gibi kısa bir sürede son derece uyumlu bir şekilde gelişti. Bugüne kadar bir tek kavgamız bile olmadı(tüm beni çıldırtma çabalarına karşın). Bem bu uyumlu arkadaşlığımızın sorunsuz devam etmesini birbirimize çok fazla benzememize bağlıyorum. Eh ne de olsa zıt kutuplar birbirini çeker. Bu zaman zarfında yüzünden hiç eksik olmayan gülümsemenin tüm hayatın boyunca seninle birlikte olması dileğiyle. Hayatın boyunca hayalini kurduğun her başarıya umarım kavuşursun.
GÖKÇE BAYINDIR

Sevgili Uğur,Dostluğumuz başlayalı 4 yıl oldu.Ve bu 4 yılda güzel,çirkin bir çok şey yaşadık.Ama yaşadıklarımız,yanında yaşayamadığımızda bir çok şey oldu.Bununda nedenin senin satıcılık özelliğin olduğunu söyleyebilirim. Burada olaylar genellikle şu şekilde gelişir: Ortaköy yada Taksim’e gidilmesinde karar kılınır.Otobüse binilip yola çıkılır.Beşiktaş’a geldiğinizde Uğur size bir bahane uydurur ve evine gider.O yüzden Uğur’un “bende gelirim” sözlerini dikkate almayın.Bunun dışında Uğur çok iyi bir arkadaşımdır.Sohbeti çok güzeldir. Fakat son yıllarda Borkan ile çok dolaşmasından dolayı bir hayli argo kelime kullanır oldu. Ama o bir halk adamı,bu yüzden argo kullanmasının,onun bu özelliğini vurgulaması nedeni ile ona bir artı getirdiğini söyleyebilirim.Bunun yanında Uğur çok dobra bir insandır,ne düşünüyorsa onu söyler,menfaatçi de değildir.Uğur’umun bir başka özelliğide sahip olduklarını paylaşabilmesidir. Ortalama kaygısıyla hiçkimseden hiçbirşey saklamaz.Bunun dışında sarhoş olunca kusar ve bunu heryerde yapabilir.Uğur seni çok sevdiğimi her zaman söylemişimdir.Hiç ayrılmamak üzere
BARBAROS İNCE

Can: “Uğur çalıştın mı?” Uğur: “Hayvanlar gibi..”
Her sınav sabahı Uğur ve benim aramda geçen dialog budur. Okulun ilk döneminde Uğur’la henüz tanışmazken Uğur hocalardan sanki hesap soruyormuş gibi sorular sormasıyla (vay beee o zamanlar derslere girip soru soruyormuşsun demek ki ama daha da ilginci ben de soruyu dinliyorum falan..) dikkatimi çekmişti ve kıl olmuştum. Daha sonra her seti almama rağmen yaptığımız masa tenisi maçları sayesinde samimi olduk.Sayende daha doğrusu senin torpilin sayesinde SIEMENS’te staj bile yaptım sen olmasan beni kapıdan bile almayacaklardı yaaa... Dönemler ilerledikçe birbirimize benzediğimiz gerçeği bir tokat gibi suratımızda patladı. Ya biz birbirimizi hep aynı şeyler için suçluyorduk. Galiba ikimizde biraz fazla akıllıyız :). Dersten kaçaçak adam ararsanız Uğur bu konuda bir numaradır. Bana TCP/IP ödevi için 6 ay boyunca çektirdiklerini de unutmıycam bunların acısı çıkacak. Okul bittikten sonra senle görüşürmüyüz bilmiyorum bi çıkarımız olursa neden olmasın??? heheeh
CAN HATİPOĞLU

Okulda fazla gözükmeyen bir arkadamız Uğur. Eğer okula gelmişse ya o gün quiz vardır, ya vize vardır yada ödev falan verilecektir. Okula gelmede de sınav geçilebileceğinin canlı bir ispatı olan Uğur için hayat çok değişk ilerlemekte. Benim onda gördüğüm bir başka özellik muhalif yanı oldu. Uğur’un bir de satıcı yanı vardır. Çoğu zaman insanı bir çırpıda satar; yolda kalırsınız. Bence en kötü yanı bu. Sana hayat boyu başarılar diliyorum.
ÖMER GÖÇ

Ömer sayesinde hazırlıkta tanışmıştık seninle. 1. sınıfla birlikte arkadaşlığımızda ilerledi. Daima fakültede senin benden fazla kişiyle tanışmanı kıskanmışımdır. İnsanlarla karşılık beklemeden kuduğun ilişkiler seni hep diğerlerinden ayırmıştır benim için. Diğerlerinin söylediğinin aksine beni hiç yarı yolda bırakmadın hatta hiç unutmam senin bana yapamdığını ben sana yapmış ve seni bi güzel satmıştım. Eski güzel kantimimizde sabah çaylarımızı içerken yaptığımız koyu sohbetler ve derse girmeyip yaptığımız masa tenisi maçları hala hatırımdadır. Tabi birlikte aldığımız tenis derslerini ve seni yenişlerimi de unutamam asla. İlerde çok şeyi unutup hatırlamıycam ama, senin sıcak dostluğunu, karşılık beklemeden yaptığın yardımları, bana zor da olsa katlanarak ders anlatışlarını hiç unutmayacağım emin ol. Dostluğumuz daima devam edecek eminim. Hayatta başarılar diliyorum sana, benim sevgili kardeşim.
SİNAN Ö. MANDACI

Uğur,K.Ö.(kardeşten öte)grubunun uykucusudur. Okula ancak sınavdan sınava veya kısa günse teşrif eder.Edince de bizi güzelim esprileriyle şenlendirir. Hatırlarsan ilk yıllarda serviste bayağı uzun sohbetlerimiz oldu seninle. Dört yılı da devirdik.Hep böyle çocuksu ve canayakın kal. Uğurcum,sevgilerimle...
G.Nurhan Karabıyık

Kantinin kapatılmasıyla sekteye uğrayan arkadaşlıklardan bizimkisi.Günaydınlaşmalardan, ders arası lakırdılardan ve ısmarlanan çaylardan mahrum kaldık bu sene. Ve şimdi de mezuniyetle yollarımız ayrılıyor. Umarım seneye İstanbulda olursan bir ara buraya uğrarsın. Olmasa bile bir gün bir yerde görüşürüz. Tüm güzellikler seninle olsun...
CANSU

emailÖĞRENCİ LİSTESİ

| Ana Sayfa | Öğrenciler | Öğretim Üyeleri|

| Yıllık Komitesi | Haberler |

| e-mail |