Üniversite İçi Mesleki ve İdari Faaliyetler:
İTÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü ABET İnsan Kaynakları Komisyonu Üyesi (2009 - )
İTÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü ABET Bölüm 7. No’lu Çalışma Grubu Üyesi (2009 - )
İTÜ İnşaat Fakültesi Akademik Etkinlikler Komisyon Üyeliği (2007- 2008)
İTÜ İnşaat Fakültesi Akademik Etkinlikler Komisyon Başkanlığı (1997-2007)
İTÜ İnşaat Fakültesi Meslek Grubu Yayın Komisyon Üyeliği (1998- 2008)
İTÜ İnşaat Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği (1998-2001, 2001-2004, 2004-2007)
İTÜ Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü Danışma Kurulu Başkan Yardımcısı (2003-2006)
İTÜ Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü ABET İnsan Kaynakları ve Mezunlar Komisyonu Başkanlığı (2002 – 2006 Nisan)
İTÜ Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü Başkan Yardımcısı (1998-2001)
TC Bakanlıklararası Harita İşleri Koordinasyon ve Planlama Kurulu Yönetmelikler Komisyonu Üyeliği (İTÜ-Bölüm temsilcisi olarak) (2003-2004-2005 Mart)
TC Bakanlıklararası Harita İşleri Koordinasyon ve Planlama Kurulu (Üniversite Temsilcisi) Üyeliği (2001- 2003)
Mesleki ve İdari Faaliyetler:
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 2010-2012 dönemi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Sürekli Bilimsel ve Teknik Komisyonlarından “Kartografya ve Mekansal Bilişim Komisyonu” Başkanlığı (2008-2010).
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 2008-2010 dönemi Yönetim Kurulu Asıl Üyesi.
TC Bakanlıklararası Harita İşlerini Koordinasyon ve Planlama Kurulu Yönetmelikler (Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemi) Komisyonu Üyeliği (İTÜ-Bölüm temsilcisi olarak) (2003-2004-2005Mart )
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Sürekli Bilimsel ve Teknik Komisyonlarından “Kartografya Komisyonu” Sekreterliği (1995-1999, 1999-2002, 2002- 2004, 2004-2006).
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 1998-2000 Dönemi Başkanı.
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 1996-1998 dönemi İkinci Başkanı.
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 1992-1994 dönemi İkinci Başkanı.
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi “Habitat II” Komisyonu (1996).
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Sürekli Bilimsel ve Teknik Komisyonlarından “Mesleki Eğitim ve Yayınlar Komisyonu” Çağdaş Mesleki Eğitim ve Öğretim Çalışma Grubu Sekreterliği (1995).
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Sürekli Bilimsel ve Teknik Komisyonlarından “Mesleki Eğitim ve Yayınlar Komisyonu” Mesleki Standartlar Çalışma Grubu üyeliği (1995).
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Sürekli Bilimsel ve Teknik Komisyonlarından “Mesleki Eğitim ve Yayınlar Komisyonu” Mesleki Yayınlar ve Arşiv Çalışma Grubu üyeliği (1995).
Düzenlediği veya Düzenlenmesinde Görev Aldığı Seminer ve Kongreler:
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Kartografya ve Mekansal Bilişim Komisyonu Ulusal Kartografya ve Çoklu Gösterimler Çalıştayı Düzenleme Kurulu Başkanlığı, 12–13 Eylül 2009, İznik.
The 2th International Conference on Cartography and GIS. 2008, 21-24 January, Borovets. Uluslararası Yürütme Kurulu Üyeliği, Bulgaristan.
TMMOB İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen " İstanbul Kent Sempozyumu"nda İstanbul ve Altyapı Çalışma Grubu (Kent Bilgi Sistemleri alt başlık) ve Çevre Kirliliği Çalışma Grubu Üyesi (13-15 Eylül 2007-İstanbul)
Mest 2007 (Middle East Spatial Technology) 10-12 Aralık 2007, Manama- Bahreyn
The 1st International Conference on Cartography and GIS. 2006, 25-28 January, Borovets. Uluslararası Yürütme Kurulu Üyeliği
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen "50.Yıl Eğitim Sempozyumu: Günümüzde Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliğinin İçeriği" Yürütme Kurulu Üyesi (15 Şubat 2005-İstanbul)
Genç Haritacılar Günleri (Young Surveyors’ Days) İstanbul Grubu Yürütme Kurulu Üyeliği (16-19 Mayıs 2003- Trabzon)
Genç Haritacılar Günleri (Young Surveyors’ Days) Yürütme Kurulu Üyeliği (18-20 Mayıs 2001- İstanbul)
International Symposium on Remote Sensing and Integrated Technologies Yürütme Kurulu Üyeliği (20-22 Ekim 1999- İstanbul)
GeoDigital’96 Sempozyumunda “Elektronik Atlaslar ve Kartografik Multimedya Ürünleri” konulu workshop eğitmeni ( Aralık 1996) Sao Paolo – Brezilya
First Turkish-German Joint Geodetic Days Yürütme Kurulu Üyeliği (27-29 Eylül 1995)
İTÜ Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümümün “25. Yıl Etkinlikleri” Yürütme Kurulu Üyeliği
Uluslararası Kartografya Birliği (ICA) Eğitim ve Öğretim Komisyonu ve TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası işbirliği ile gerçekleştirilen "Uluslararası Kartografya Semineri" Yürütme Kurulu Başkanı (11-16 Nisan 1994-İstanbul).
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü'nün düzenlediği "Prof. Dr. H. Wolf - Jeodezi Sempozyumu" Yürütme Kurulu Üyesi (3-5 Kasım 1993-İstanbul).
Seçici Bilim Kurulu Üyeliği:
Ulusal Bilim Kurulu Üyeliği:
Harita Dergisi Bilim Kurulu Üyeliği 2009 - ...
CBS 2009 TMMOB Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi , 2-6 Kasım 2009, İzmir.
12.Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı, 11-15 Mayıs 2009, Ankara.
TC Bakanlıklararası Harita İşlerini Koordinasyon ve Planlama Kurulu (BHİKPK) I. Sempozyumu, 23-25 Şubat 2009, Ankara.
11.Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı, 2-7 Nisan 2007, Ankara.
Yapı ve Kentte Bilişim IV. Kongresi, 8-9 Haziran 2006, İstanbul.
10.Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı, 28 Mart-1 Nisan 2005, Ankara.
Küçük Çekmece ve Yakın Çevresi Teknik Kongresi, 2003. “Deprem ve Planlama”8-10 Ekim 2003, Istanbul.
Uluslararası Bilim Kurulu Üyeliği:
The 3th International Conference on Cartography and GIS. 15-10 Haziran 2010.
Nessebar, Bulgaristan
Joint Symposium of ICA Working Group on Cartography in Early Warning and Crises Management (CEWaCM) and JBGIS Geo-information for Disaster Management (Gi4DM) Cartography and Geoinformatics for Early Warning and Emergency Management: Towards Better Solutions. 2009, 19-22 January, Prag, Çek Cumhuriyeti.
The 2st International Conference on Cartography and GIS. 2008, 21-24 January, Borovets, Bulgaristan
The 1st International Conference on Cartography and GIS. 2006, 25-28 January, Borovets, Bulgaristan
Ulusal Proje Hakemlikleri ve İzleyicilikleri
TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı Hakemliği (2009) (TEYDEB) 3090471
TÜBİTAK Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme Programı Hakemliği (2009) (1007 Programı) 108G119
TÜBİTAK Teknoloji İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı Hakemliği ve İzleyiciliği (1998-2005) TİDEB980037
TÜBİTAK Teknoloji İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı Hakemliği (2001) TİDEB3000194
TÜBİTAK Teknoloji İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı Hakemliği ve İzleyiciliği (1997-1999) TİDEB970165
N İ T E L İ K L E R İ
Yurtdışı Deneyimi :
24. Uluslararası Kartografya Birliği Konferansı konuşmacı ve izleyici (ICA-2009) Santiago – Şili
50th Anniversary of ICA 1959-20009. TMMOB HKMO Kartografya ve Mekansal Bilişim Komisyonu Başkanı olarak Temsilci. 9-10 Haziran 2009. Bern - İsviçre
5th Symposium on Location Based Services & Telecartography: konuşmacı ve izleyici, 26 - 28 Kasım 2008. Salzburg – Avusturya
IGN (Institut Geographique National) Paris COGIT Lab. Araştırma (2008-Temmuz) Fransa
2. Uluslararası Kartografya ve CBS Konferansı Konuşmacı ve Yürütme Kurulu Üyesi (2008-Ocak) Borovets - Bulgaristan
23. Uluslararası Kartografya Birliği Konferansı konuşmacı ve izleyici (ICA-2007) Moskova - Rusya
Orta Doğu Mekansal Teknoloji Konferansı (MEST 2007-Stretch Beyond GIS) konuşmacı (2007- Kasım) Manama - Bahrain
Sokrates/Erasmus Programı çerçevesinde Gent Üniversitesi Coğrafya Bölümünde ders verme (2006-Kasım) Gent - Belçika
1. Uluslararası Kartografya ve CBS Konferansı konuşmacı ve Yürütme Kurulu Üyesi (2006-Ocak) Borovets - Bulgaristan
50th Photogrammetric Week (2005) davetli konuşmacı, Stuttgart - Almanya
31. Uluslararası Çevre ve Uzaktan Algılama Konferansı konuşmacı ve izleyici (RSE-2005) Saint Petersburg-Rusya Fedarasyonu
22. Uluslararası Kartografya Birliği Konferansı konuşmacı ve izleyici (ICA-2005) Coruna - İspanya
20. Uluslararası Kartografya Birliği Konferansı konuşmacı ve izleyici (ICA-2001) Beijing - Çin
19. Uluslararası Kartografya Birliği Konferansı izleyici (ICA-1999) Ottawa - Kanada
Interregional Cartographic Workshop Cartography in Southeast Europe: A Challenge for Regional Co-operation: 2nd Meeting of Cartographers from Tertiary Education toplantısında davetli konuşmacı, ICA Cartography Working Group Cognition in Cartography in Commission Theoretical Fields & Definitions seminerinde katılımcı (25-27 Kasım 1998) Selanik – Yunanistan
Second Turkish-German Joint Geodetic Days, konuşmacı ve izleyici (1997), Berlin. Almanya.
GeoDigital’96 Symposium on New Technologies for Geospatial Information and Electronic Atlases seminerinde workshop eğitimcisi (24-28 Aralık 1996) Sao Paolo – Brezilya
17. Uluslararası Kartografya Birliği Konferansı katılımcı (ICA-1995) Barselona - İspanya
ICA Eğitim ve Öğretim, Multimedya, Harita Kullanımı Komisyonlarının ve GIS’de Güncel Konular Çalışma Grubunun ortaklaşa düzenlediği “Teaching Animated Cartography” seminerinde katılımcı (30 Ağustos-1 Eylül 1995) Madrid – İspanya
16. Uluslararası Kartografya Birliği Konferansı katılımcı (ICA-1993) Köln - Almanya
15. Uluslararası Kartografya Birliği Konferansı katılımcı (ICA-1991) Bournemouth - İngiltere
Bonn Üniversitesi Kartografya ve Topografya Enstitüsü'nde (IKT) (sözü edilen enstitünün davetlisi olarak) "Kadastro Paftalarının Sayısallaştırılması ve İyileştirilmesi" projesinde araştırma çalışması (1 Eylül - 20 Ekim 1991 / Almanya).
DAAD bursiyeri olarak, Bonn Üniversitesi Kartografya ve Topografya Enstitüsü'nde (IKT), "Kadastro Paftalarının Sayısallaştırılması ve İyileştirilmesi" projesinde araştırma çalışması (1 Mayıs - 10 Ekim 1990 / Almanya).
14. Uluslararası Kartografya Birliği Konferansı katılımcı (ICA-1989) Budapeşte - Macaristan
International Institute for Aerospace Survey and Earth Sciences (ITC - 1988) (Hollanda) (Hollanda Devlet Bursu ile) Mezuniyet Sonrası Kartografya Eğitimi Programı Diploma çalışması.
Uluslararası Mesleki ve İdari Faaliyetler:
III. Uluslararası Kartografya ve CBS Konferansı Uluslararası Yürütme Kurulu Üyeliği 15-10 Haziran 2010. Nessebar – Bulgaristan.
Uluslararası Kartografya Birliği (ICA - International Cartographic Association) Eğitim ve Öğretim Komisyonu (Standing Commission on Education and Training)
1991 - 1995,
1995 - 1999,
1999 - 2003,
2003 - 2007
2007 - 2011 dönemi asil üyesi.
Uluslararası Kartografya Birliği (ICA - International Cartographic Association) Mesleki Eşitlik ve Kartografya Komisyonu (Commission on Underrepresented Groups and Cartography)
2003 - 2007
2007 - 2011 dönemi asil üyesi.
II. Uluslararası Kartografya ve CBS Konferansı Uluslararası Yürütme Kurulu Üyeliği (2008) Borovets – Bulgaristan.
Orta Doğu Mekansal Teknoloji Konferansı (MEST 2007-Stretch Beyond GIS) Ülke Koordinatörü (2007) Manama, Bahrain.
1.Uluslararası Kartografya ve CBS Konferansı Uluslararası Yürütme Kurulu Üyeliği (2006) Borovets – Bulgaristan.
Uluslararası Kartografya Birliği (ICA - International Cartographic Association) Mesleki Eşitlik Çalışma Grubu (Working Group on Gender in Cartography)
1991 - 1995,
1995 - 1999,
1999 – 2003.
International Cartographic Seminar Yürütme Kurulu Başkanı İstanbul, 1994.