İNTERNET REHBERİ

Gelişim İletişimle Başlar

Sık Kullanılanlara Ekle

Açılış Sayfası Yap!

BİREY GELİŞİM AKADEMİSİ, EĞİTİM SİTELERİ, ÇOCUK SİTELERİ

Uygun Fiyata Telefon görüşmesi yapmak için;

ANA SAYFA

Bu konuda çok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Bilgisayar-İnternet üzerinden sabit ve cep telefonlarını bedava veya uygun fiyata aramaktır. Bunun için;

1-     Bilgisayar, kulaklık ve mikrofon (USB telefonda olabilir)

2-     İnternet bağlantısı gerekmektedir.

3-     Bilgisayara uygun bir yazılım kurulması gerekir ( voipwise, lowrate, internetcalls, nonoh, skype, voipbuster, jajah, MSN Messenger, ICQphone, Yahoo Call Center, AIM phone, X-Lite, stanaphone, Net2Phone Dialer, Net2Phone Communication, iaxTalk, SJphone, eyeBeam, Firefly, X-PROvs.).

Nonoh ve Jajah türü programlarda web tarayıcı (browser) üzerinden aranan ve arayan numaralar yazılır. Program indirmeye gerek yoktur.  kontur yüklemede (en az 12 YTL) http://voip.terzioglu.biz/ veya google dan ondervildan size yardımcı olabilir.

Programın kurulması: internet adresinden yazılım indirilerek bilgisayara kurulur.

Program çalıştırılarak yoksa bir kullanıcı adı alınır.En az 10 Euro luk kontur satın alınır.

Mikrofon, kulaklık, internet bağlantısı olan bir bilgisayardan internetcalls, skype veya  voipbuster programı çalıştırılarak kullanıcı adı ve şifre girilir.

 Call bölümünden aranılacak numara (ülke kodu dahil) yazılarak yeşil ahize işaretine tıklanır (Enter).

İstenirse contacts bölümünden telefon rehberi oluşturulabilir.

ilgili programda kullanıcı adı ve şifreniz ile konturunuz olduğu sürece uygun her yerden arama yapılabilir.

 

Voipbuster ile Türkiye’de sabit numarayı arama ücreti 4 krş/dak, cep telefonlarını aramak ise 30 krş/dak’dır. Aşağıda isimleri yer alan ülkelerdeki sabit numaraları aramak ise tamamen ücretsizdir. internetcalls ta ise bu fiyatlar daha da aşağıdadır. Lowratevoip ile aylık 20 ytl ye Türkiye sabit telefonlarını yaklaşık 2 dak/krş veya dünyanın birçok ülkesindeki sabit veya seyyar telefonları ücretsiz arayabilirsiniz.

 

Andorra,Australia,Austria,Belgium,Canada,Chile,Cyprus,Denmark,Estonia,Finland,France, Greece,Hong, Kong, Iceland, Ireland, Italy, Japan, Liechtenstein,Luxembourg,Malaysia,Monaco,Netherlands,  New Zealand, Norway, Panama, Portugal, Singapore, South Korea, Spain, Switzerland, Taiwan, United States (+mobile)

 

Telefon konuşma ücretleri için; http://www.lowratevoip.com/en/rates.html http://www.voipbuster.com/en/rates.html , http://www.internetcalls.com/en/rates.html , http://www.skype.com/intl/tr/products/skypeout/rates/ adreslerine bakılabilir.

 

BİLGİLER

Cep telefonunun az bilinen meziyetleri

Eğer uzaktan kumandalı araç anahtarınızı aracınızda kilitli unutursanız ya da cep telefonunuzun pili çok düşükse ve acil bir telefon bekliyor iseniz neler yapabilirsiniz...

Uluslararası acil numara: 112
Eğer telefonunuz kapsama alanı dışındaysa ve acil bir durum var ise, 112 çevirin. Varolan herhangi bir operatör bulunup, yardım isteyebilirsiniz. Daha enteresanı, tuş takımınız kilitli olsa dahi 112 çevrilebilir.
Eğer uzaktan kumandalı araç anahtarınızı aracınızda kilitli unutursanız:
Aracınızın yedek anahtarı başka birinde varsa, (aradaki mesafe ne olursa  olsun) o kişiyi cep telefonunuzla arayın. Aracınızın kapısına 25-30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun, karşı taraf da yedek anahtarın açmadüğmesine (cep telefonuna yakın bir mesafede tutarak) basın. Kapınız
açılacaktır. Bagaj için de geçerlidir.
Gizli pil gücü :
Eğer cep telefonunuzun pili çok düşükse ve acil bir telefon bekliyor iseniz; Nokialar, rezerve pile sahiptir. *3370# tuşlarına basarak, telefonunuzu rezerv pille çalışır hale getirebilirsiniz. Cihazınız pil seviyesinde % 50 artış gösterecek ve telefonunuzu şarj ettiğinizde, rezerv piliniz de tekrar dolacaktır.
444 0 911
Türkiye'deki tüm hastaneler aynı numarada birleşti. Acil durumlarda 444 0 911 numaralı telefon hattını arayan vatandaşlar, en yakın hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek, ilgili hastaneden ambulans anında yola çıkacak. Cep telefonundan aranma durumunda ise oturulan şehrin alan kodu ile birlikte 444 0 911 numaralı hat aranacak. Örneğin cep telefonundan  0212 444 0 911 numarayı arayan vatandaş, İstanbul'da, kendisinin  bulunduğu noktaya en yakın hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek.
Sabit telefonla aramada ise herhangi bir kod çevirmeden direkt 444 0 911 aranacak. Bu telefon arandığında kişiye en yakın hastaneden ambulans  olay yerine gönderilecek.

(http://fatosundunyasi.blogcu.com)

Web tasarımcılar web sitenizden İnternet Rehberi ( http://www.bireygelisim.com  )'ne  köprü ekleyebilirsiniz.

İletişim ve önerileriniz için: bireygelisim@yahoo.com

Dünyaya açılan bilgi kapınız Birey Gelişim Akademisi'ne daha rahat ulaşmak için tıklayınız. Açılış Sayfası Yap! Sık Kullanılanlara Ekle